İade Şartları

İADE VE CAYMA

www.probutik.com’’dan alınan ürünler müşteriye ulaştığında kargo tesliminde; Teslim alınan malın kargoyu getiren kişinin yanında müşteri tarafından kontrol edilmesi. Satın alınan şeyin kırık yada darbe alma durumu varsa; bu durumu kargo görevlisinin yanında bir tutanak ile tesbit edilmesi, sözleşme konusu satın alınan ürünün aynı anda sitemizde mevcut(arıza bildirim form) unda ilgili durumu kısaca belirtebilirsiniz. Duruma göre yardımcı olunmaya çalışılır.

İlgili yasa gereği müşteri cayma hakkına sahiptir. Bu durum da iade edilen ürünün kargo bedelini ALICI öder. Probutik’e iade edilmek üzere almış olduğu ürünü kargoya teslim eder.

probutik[at]gmail.com adresine destek ekibine mesaj yazar yada telefonla aradıktan sonra probutik.com a gönderildiğine dair kargo teslim tutanağı ile fatura aslını zorunlu iade eder. Bu belgelerin ulaşımını takip eden 7 gün içerisinde ürün bedeli satıcıya iade edilir. Geri gönderim ücreti müşteriye aittir. Bu süre zarfında ürün ile birlikte faturasıyla iade edilmeyen ürünün geri ödemesi yapılmaz.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.Taşınabilir Bilgisayar ve Masaüstü Bilgisayarlar (Orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra yani bilgisayarın kurulumu yapıldıktan sonra iade alınmayacaktır.) -Her türlü yazılım ve programlar -DVD, VCD, CD ve kasetler -Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) -Hür türlü kozmetik ürünleri -Vücut ile temas etmesi sebebiyle hijyenik nedenlerden dolayı her türlü kulaklık ve kulaklık adaptörü -Telefon -kontör siparişleri söz konusu olduğunda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
Genel Şartlar

18 yaşından küçük kişiler www.probutik.com internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu teyid etmiş olur.

Satıcı,www.probutik.com internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

Tüketici Probutik’ten alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.

Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketici’ye verilmesi gereken adres, telefon, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyid etmiş olur.

Ürün bedeli herhangi bir nedenle ödenmez ya da banka kayıtlarında iptal edilirse, Satıcı ürünün teslim edilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Banka havalesi ya da EFT yoluyla verilen siparişlerin, Satıcı tarafından işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin, Satıcı’nın banka hesaplarına ulaştığının görüldüğü tarihtir.
Tüketici, banka havalesi ya da EFT yoluyla verdiği siparişlerde, 1 hafta içinde ödemeyigerçekleştirmediği durumda Satıcı’nın siparişi iptal edeceğini kabul eder.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde, ürünün tesliminden sonra, Tüketici’ye ait kredi kartının, Tüketici’nin rızası dışında yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeniyle, banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini Satıcı’ya ödememesi halinde, Tüketici’nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde Satıcı’ya gönderilmesi zorunludur.

Sitemiz henüz kurulum aşamasındadır. Alışverişleriniz geçerli olmayacaktır.

Yandex.Metrica